Kulinarne inspiracje

Kilka restauracji w Polsce zrobiło na nas ogromne wrażenie - i wcale nie chodzi tu o wyszukane smaki, ekstrawaganckie wnętrza lecz o to COŚ co sprawia, że zapamiętujesz smak i atmosferę.

Restauracja Stół na Szwedzkiej to niecodzienne miejsce, w którym Szef Kuchni / Właściciel / Kelner - w jednej osobie przygotowuje posiłki dla swoich Gości „na ich oczach”. Nie ma ściśle określonego menu - Szef mówi co akurat dziś może zaserwować. Bardzo spodobała nam się atmosfera tego niewielkiego miejsca, liczącego zaledwie kilka stolików. Trzeba wspomnieć też o formie wyserwowania dań. Zamówione posiłki dostajemy na półmiskach, które ustawione są są na środku stołu. W ten sposób wszyscy uczestnicy kolacji, mogą częstować się każdym daniem. Dzięki temu posiłek przeradza się w wielką biesiadę.

Kraków jest miastem, które uwielbiamy za jego wspaniały klimat i atmosferę, której nie znajdzie się nigdzie indziej. Jest tu mnóstwo ciekawych i pysznych miejsc. Wspomnimy tylko o ostatnim, które odwiedziliśmy, ale z pewnością nie będzie to ostatni wpis z tego miasta. Trattoria Degusti to restauracja serwująca dania kuchni śródziemnomorskiej, głównie włoskie. Rewelacyjnie sprawdziła się dla całej rodziny - bo włoska pizza zachwyciła dzieci, a nas owoce morza.

Mała Polana Smaku w Warszawie to królestwo Andrzeja Polana - cóż więcej można dodać? Prostota niebanalnych połączeń - to chyba najlepiej oddaje charakter tego miejsca. Natomiast na mapie podróży kulinarnych wszystkich wielbicieli kuchni francuskiej obowiązkowym przystankiem jest - naszym zdaniem - Restauracja Bistro de Paris. Szef kuchni Michel Moran to nietuzinkowa i charyzmatyczna postać, co czuć w serwowanych tam potrawach. Raj dla smakoszy!

This will close in 20 seconds